„Artysta w sieci. Portret osobisty artysty w dobie kryzysu”  – to prezentacja w postaci art-wideo artystów sztuk wizualnych, ludzi kultury i sztuki. Sylwetki osób, które cechuje niezwykłość, oryginalność, indywidualność, różnorodna działalność twórcza.

Wspólnym mianownikiem prezentacji jest pytanie: Jaką rolę odgrywa artysta w trudnym okresie kryzysu. Jak przebiega adaptacja do zaistniałej sytuacji. Ograniczenia w możliwości prezentacji prac- czy przestrzeń online spełnia potrzeby twórcy i odbiorcy?  Pytania o kształt przyszłości oraz potrzeby zaistnienia po czasie przymusowego odosobnienia.

Celem dodatkowym projektu jest prezentacja przede wszystkim artystów mieszkających w Gdyni i okolicach, jak również związanych twórczo z Gdynią. Wsparcie twórców, poprzez stworzenie możliwości nieodpłatnej prezentacji ich twórczości, w czasie, gdy większość zaplanowanych wydarzeń kulturalnych została odwołana i środowisko artystyczne zostało pozbawione realnych możliwości zarobkowych. Projekt realizowany w ramach programu Gdyński Falochron Kultury

Sylwetki pięciu niezwykłych artystów można zobaczyć tutaj :

Tina Janusz

Aleksandra Majzel Wojtelwicz

Michał Jan Borucki 

Dawid Wojtalewicz

Krystian Pisarski